Jak podróżować po Norwegii i nie zbankrutować
2016/11/16 at 4:07

Czy kraj, w którym bochenek chleba kosztuje nawet 20 zł, a wizyta w restauracji oznacza zwykle rozstanie się z 500 zł, da się zwiedzić bez ryzyka bankructwa?

Norwegia stawia przed trampami dysponującymi ograniczonym budżetem sporo wyzwań. Od lat plasuje się w czołówce najroższych krajów świata, przyprawiając podróżników o ból głowy podczas niemal każdych zakupów bądź konieczności skorzystania z publicznego transportu.

więcej …

Autor: Valentin

Zabytki Szwecji
2016/11/16 at 4:04

Wokół Stortorget, wielkszwecja-cz-2iego placu na starym mieście Marmer wznoszą się wspaniałe zabytki historii. Najwspanialsze budowle 16 wiecznej starówki to dawna rezydencja gubernatora i ratusz w stylu niderlandzkiego renesansu. Malmo zostało założone przez Duńczyków w 1275 roku jako ufortyfikowane nabrzeże dla biskupstwa. Lila Tork – mały plac, nie ma na nim aż tak wielu zabytków ale i tak od rana do nocy tętni życiem. Liczne kafejki, bary i restauracje starannie odrestaurowanych kamienicach przyciągają tysiące mieszkańców Malmoy i przyjezdnych. Trzecie pod względem wielkości miasto w Szwecji uchodzi za najbardziej Europejskie, miedzy innymi ze względu na położenie geograficzne, blisko Danii, Polski i Niemiec. W 270 tysięcznym Malmo spory procent stanowią imigranci z różnych zakątków świata. Do najsłynniejszych budowli Malmo należy Apoteker Mejomet, najstarsza apteka w mieście została otwarta w 1571 roku. Kunsztowne wnętrza zawdzięczają obecny wygląd renowacji w 19 wieku. Apteka pozostała apteką, wciąż sprzedaje się tu leki tyle że w zupełnie innym asortymencie.

więcej …

Autor: Valentin

W MOSKWIE – BALSZAJA REALNOST
2016/11/16 at 3:46

map-of-moscow-metro-underground2

więcej …

Autor: Valentin

Mińsk – słoneczna strona miasta
2016/11/16 at 3:40

0-e1457099934413

więcej …

Autor: Valentin

Przeprowadzka do Warszawy
2016/11/16 at 3:34

1 lutego przeprowadziłem się do Warszawy. Zrobiłem taki krótki vlog, w którym tłumaczę powody przeprowadzki, spaceruję ostatni raz przed Warszawą po Sopockiej plaży, na której kąpią się morsy i jeżdzę na mojej niebieskiej desce po stolicy. Sopot uwielbiam. Myślę, że jeszcze przez długi okres czasu będę nazywał to miasto domem (jeśli nie do końca życia). Jednak Warszawa ma swoje niezaprzeczalne plusy, i póki jestem młody i lubię zmiany, stwierdziłem że przeprowadzka to idealny pomysł! Film:

 

Oryginał : http://livealife.pl/przeprowadzka-do-warszawy/

Autor: Valentin

Kolejne smaczne miejsce na mapie Berlina – Restauracja Indyjska.
2016/11/16 at 3:27

Krótki opis najlepszej restauracji indyjskiej w Berlinie. Szeroki wybór dań indyjskich, głównie z południa Indii. Wiele opcji wegetariańskich.

więcej …

Autor: Valentin

Pierwsze wrażenie o Mardycie
2016/11/16 at 3:11

Znasz to uczucie, gdy wysiądziesz z samolotu, postawisz stopę na nowym lądzie, odetchniesz tym powietrzem i uśmiechniesz się do siebie na myśl o przygodzie, która jest bliska rozpoczęciu?

więcej …

Autor: Valentin

Paryż w 4 dni: przewodnik, relacja, co warto zobaczyć, zabytki i atrakcje, porady, plan zwiedzania
2016/11/16 at 3:00

Paryż jest miastem niezwykłym – stolica mody, kutlury, sztuki, nad którą dumnie góruje słynna wieża Eiffla. Paryż posiada szeroki wachlarz zabytków i atrakcji turystycznych, które są w stanie oczarować każdego, a by zwiedzić je wszystkie potrzeba conajmniej kilkunastu dni. Co zatem zrobić, jeśli wybieramy się do Paryża tylko na kilka dni? Co koniecznie trzeba zobaczyć, które atrakcje i zabytki są najpopularniejsze i jak zaplanować zwiedzanie, by wykorzystać maksymalnie czas, który mamy w stolicy Francji?
więcej …

Autor: Valentin

To jest przykładowy wpis dla każdego kraju.
2016/11/08 at 3:07

10 Most Beautiful and Underrated Cities in Europe

It’s no secret that Paris, Rome, Barcelona and Berlin are amazing cities rich with beautiful architecture, unparalleled history, amazing culture and much more. However, Europe is rich with many other wonderful cities that tend to fly a little under the radar of the average tourist. Traveling to a slightly more obscure city can be as great of an experience as hitting the capitals and bustling metropolises.

więcej …

Autor: Valentin